Skip Navigation LinksElfa

ELFA

DAÜ HUKUK FAKÜLTESİ ELFA TOPLANTISI'NDA TEMSİL EDİLDİ

DAÜ Hukuk Fakültesi, 14-16 Mart 2013 tarihleri arasında Almanya'nın Münster kentinde, Münster Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği"nin (European Law Faculties Association – ELFA) birliğin tam üyeliğine kabul edildi. 1995 yılında Belçika'nın Leuven şehrinde 80 hukuk fakültesi tarafından kurulan Birlik, bugün Avrupa Birliği içinden ve dışından çeşitli ülkelerin 200'den fazla hukuk fakültesinin üyeliği ile her geçen gün önemini daha da artırmaktadır.

Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği'nin (European Law Faculties Association – ELFA) 25-27 Nisan 2018 tarihlerinde Barcelona'da gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Hukuk Fakültesi, Yrd. Doç. Dr. Nurcan Gündüz tarafından temsil edildi.

Genel Kurul'dan önce yapılan oturumlarda, hukuk eğitiminde bilgi ve becerilere dair sunumlar ve tartışmalar yapılarak, paralel oturumlarda ise hukuk eğitiminde hukuksal muhakeme, hukuk eğitiminde disiplinlerarası çalışmalar ve üniversiteler arası işbirliklerinin öneminden bahsedildi. Genel Kurul'da İngiltere, ABD, Almanya, Hollanda, Polonya, İspanya ve İtalya'dan  birçok Hukuk Fakültesi de temsil edildi. Uluslararası kariyere önem veren DAÜ, hukuk alanındaki bu üyelik ve katılımıyla Avrupa'daki hukuk fakülteleri ile işbirliğini geliştirmeye yönelik güçlü ilişkiler kurma fırsatı buluyor. DAÜ Hukuk Fakültesi, ileriki yıllarda katılımcılarla ortak bazı bilimsel toplantılar düzenlenmesini ve Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği'nin Genel Kurulu toplantısının KKTC'de gerçekleştirilmesini hedefliyor. 

 

 

DAÜ Web Siteleri